Третья мировая война

Twitter

Борг України зменшився на 7 відсотківЯк відомо, поточна ситуація з економікою України залишає бажати кращого. Станом на 30 листопада 2015 держборг країни склав 65 мільярда доларів. Буквально за місяць Україна виплатила за раніше отриманими бондами порядку 4,5 мільярда доларів.

 Відповідно, борг знизився приблизно на 7 відсотків, тим самим знизивши ймовірність дефолту. Якщо раніше дійсно існував ризик отримати повний колапс, то на даний момент обстановка міжнародними агентствами оцінюється як «стабільно важка». Єдина залишилася проблема - це не виплачений держборг за бондами «Януковича», який свого часу надала Росія. Як відомо, український уряд відмовився його виплачувати, мотивуючи, що гроші були отримані не законним чином. По факту це був хабар, якщо вірити їхнім словам. Хоча слід зауважити, що міжнародний валютний фонд запевнив, що борг є законним. Відповідно, виплачувати його все-таки доведеться. Однак, уряд на даний момент наклало заборону на виплату грошей за російськими бондами, пропонуючи Держдумі обговорити варіації перерозподілу боргових зобов'язань. Чим все це закінчиться? Поки що складно сказати, тому що на даний момент ні з одного, ні з іншого боку заяв в міжнародні суднові інстанції не подавались.

Як впливає поточний борг України на економіку? За останні 2 роки кардинально збільшилася у вартості ціна на більшість споживчих товарів. Мова йде як про продукти харчування, так і товари, що ввозяться з-за кордону. Також все для будівництва та ремонту виросло в ціні, в середньому, в 2 - 2,5 рази. Тим часом зарплати Україні залишилися на рівні колишніх. На даний момент прожитковий мінімум встановлений на 1,4 тисячі гривень. За фактом за ці гроші прожити практично неможливо, так як оплата комунальних послуг обходиться тільки в 1000 гривень (у зимовий період, коли включено опалення).

У б юджеті на 2016 рік України на виплату за боргами виділено близько 216 млрд гривень. Це, в перерахунку на іноземну валюту, майже 10 мільярдів доларів. Крім цього міжнародний валютний фонд планує все в тому ж 2016 виділити на внутрішні потреби України ще близько 8 мільярдів доларів. За фактом, борг залишиться незмінним. Багато чого ще залежить від тенденцій девальвації валюти. Якщо гривня продовжить здешевлення, то країна може знову опинитися за крок до дефолту.