Третья мировая война

Twitter

Не все так гладко з тим газомУкраїна не готова стати Європою для «Газпрому» і платити за європейським ціннику. Київ розраховує, що Росія в цьому зимовому сезоні буде поставляти газ дешевше, ніж в ЄС, повідомив глава Міненерго України Володимир Демчишин. «Це буде ринкова ціна, вона буде нижчою, ніж європейська», - сказав він, відповідаючи на запитання, на яку ціну Київ розраховує в новому зимовому газовому пакеті. 

Поки ціна на російський газ на четвертий квартал 2015 року та перший квартал 2016 визначена на рівні 250 доларів за тисячу кубометрів. Однак Демчишин раніше говорив, що Україна розраховує домовитися з «Газпромом» про постачання за ціною менше 230 доларів за тисячу кубометрів, передає РІА Новини.

Демчишин припустив, що зустріч у форматі Росія - Єврокомісія - Україна відбудеться 25 листопада в Брюсселі, де буде підписано протокол щодо постачання газу. Проте в російському Міненерго цю інформацію не підтвердили. У Москві готові надати знижку на газ для України на зимовий сезон, говорив раніше міністр енергетики Росії Олександр Новак. Однак він вказував, що ціна газу на цей період буде на рівні цін в суміжних з Україною країнах, таких як Польща. Рішення про розмір знижки буде прийнято з урахуванням спотових цін в ЄС. Зараз «Нафтогаз» не здійснює закупівлю російського газу. Українську сторону не влаштувала запропонована Росією ціна, навіть з урахуванням знижки в 40 доларів, яка склала 247,17 долара за тисячу кубометрів. У результаті Київ закуповує газ в Європі за ціною на 20-30 доларів вище запропонованої «Газпромом».

Хоча чиновники вже пропонують альтернативу для опалення поселень звичайних містян. Наприклад, можна модернезувати котли так, щоб вони могли обігрівати домівки за допомогою мазуту, дров чи вугілля. Цікаво те, що в Запорізькій области таке «нововведения» вже випробували декілька вулиць. Виходить значно дешевше, аніж топити за допомогою газу. Економія в середнім складає близько 35 відсотків. А якщо використовувати сучасні твердопаливні котли івано-франківськ (які підтримують технологию тління с малою подачою кисню), то можна зекономити ще більше — до 60 відсотків. Але все упирається в прийняття рішень депутатами. А цього робити вони, чомусь, не хочуть. Все же таки для кошторису вигідніше, щоб газ в Росії купували — хтось на цьому дуже добре збагачується. И це при том, що вже було запропоновано близько 20 альтернатив, деякі з которих можливо втілити навіть зараз, в опальювальний сезон.